Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza

 

 

Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza to wydarzenie, które przez ponad 30 lat swej historii zapracowało na miano jednego z najpoważniejszych i najbardziej prestiżowych projektów tego typu w kraju. Konferencja adresowana jest do nauczycieli, edukatorów, pracowników instytucji kultury, kiniarzy, filmoznawców i innych osób zajmujących się edukacją filmową i audiowizualną oraz upowszechnianiem filmu i kultury filmowej.

Każdego roku w projekcie uczestniczy grupa od 100 do 200 osób, a oprócz wykładów, projekcji filmowych czy warsztatów do tradycji należą koncerty muzyki filmowej i spotkania z gwiazdami polskiego kina. Naszymi gośćmi byli m.in.: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jan Komasa, Grzegorz Królikiewicz, Filip Bajon, Stanisława Celińska, Jerzy Stuhr i inni.

Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis” wraz z: Centralnym Gabinetem Edukacji Filmowej, Pałacem Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Katedrą Filmu i Mediów Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz wieloma innymi organizacjami i instytucjami.

O historii Konferencji można przeczytać tutaj, a o bieżącej edycji tutaj.

Scroll to Top
Skip to content